Inaccessible boot device FIX!
Meghajtó klónozása után futhatunk bele az Inaccessible boot device hibaüzenetbe a Windows bootolása közben. Esetemben egy SSD M.2 meghajtó klónozása történt M.2 NVMe meghajtóra. A hibaüzenet után kutakodva derült ki, hogy a klónozandó SSD-re a Windows még MBR (Master Boot Record) partícióval lett telepítve, viszont az SSD M.2 NVMe meghajtót csak a BIOS-ban a legacy meghajtókezelésről az UEFI-re átkapcsolva kezeli(használja ki) megfelelően az alaplap. UEFI beállítás mellett viszont a GPT (Globally Unique Identifiers) partíciós táblával működik megfelelően.
A probléma megoldásának(általam használt) módja, hogy az eredeti meghajtó klónozása előtt azt át kell konvertálni MBR-ről GPT partíciós táblára.
Az MBR-ről GPT-re konvertálás nem visszafordítható folyamat, ezért körültekintően kell eljárni! (Mindenki csak saját felelősségre próbálja ki!)
1. Az eredeti, klónozandó meghajtóról teljes mentést kell készíteni. pl.: Macrium Reflect (Blogcikk)
2. Távolítsunk el minden olyan fizikális meghajtót ami nem szükséges a rendszer futásához.
3. A Windows keresőjébe beírva "powershell" rendszergazdai jogosultsággal el kell indítani a Windows PowerShell-t
4. Ki kell adni az "mbr2gpt.exe /convert /disk:0 /allowfullos" parancsot
5. Rövid időbe telik mire lefut a folyamat, remélhetően hiba nélkül.
6. A folyamat végén figyelmeztet a rendszer, hogy a rendszer első bootolása előtt a BIOS beállításaiban át kell kapcsolni a legacy módról az UEFI módra. (A folyamat különböző Bios-ok esetén eltérhet)
Segítségre van szüksége használatban lévő rendszere másik, gyorsabb meghajtóra költöztetésében?
Keressen meg bátran kérdéseivel a kapcsolat menüpont alatt található űrlapon keresztül vagy lépjen velem kapcsolatban a főoldalról elérhető élő chat szolgáltatás segítségével!